Efektybadania
Raporty podzielone są ze względu na grupy dokonujące oceny, oraz rozdział zbiorczy stanowiący podsumowanie badania i końcowa ocenę pracownika. Na bazie zbiorczej oceny powstają spersonalizowane opisy dotyczące Zalet, Obszarów Rozwoju oraz Możliwych Kolejnych Kroków stanowiących rekomendacje dla każdego z badanych pracowników.
(FAQ)
Organizacje, które przeprowadzają badania 360 dla swoich pracowników, mogą czerpać wiele korzyści. Pomagają one w identyfikacji mocnych i słabych stron pracowników oraz ich wzajemnych relacji. To z kolei pozwala na skuteczne dostosowywanie rozwoju zawodowego i szkoleń do indywidualnych potrzeb pracowników, co prowadzi do wzrostu wydajności, zaangażowania i zadowolenia w pracy.
Badania 360 nie są anonimowe.
Wybór oceniających w badaniach 360 jest zwykle zależny od roli i relacji zawodowej osoby badanej. Mogą to być przełożeni, rówieśnicy, podwładni, współpracownicy czy klienci. Ważne jest, aby oceniający byli w stanie dostarczyć rzetelną opinię na temat różnych aspektów pracy osoby badanej. Wybór powinien być zrównoważony i reprezentatywny, aby zapewnić wszechstronne spojrzenie na kompetencje i zachowania pracownika.